Case study

migracja danych między systemami HR

ZAKRES PROJEKTU

Przygotowanie i ekstrakcja danych kadrowych oraz wczytanie ich do innego systemu.
Migracja danych nie tylko bieżących, ale również całej historii kadrowej i płacowej.

Nasz Klient to jedna z największych firm transportowych w Europie. Swoja rozbudowana flota świadczy usługi transportu wodnego, lądowego oraz powietrznego, a także oferują transport produktów świeżych. Ich centra logistyczne zlokalizowane są w 52 miastach w Polsce, a łączna liczba zatrudnionych pracowników wynosi ponad 5000.

zadania
przed wdrożeniem

Sporym wyzwaniem dla konsultanta była skala projektu – Klient zatrudnia kilka tysięcy osób, gromadząc ich dane z wielu lat wstecz, co powoduje generowanie bardzo dużej ilości materiału do migracji. Jednocześnie wyciągnięte dane musiały być wysokiej jakości oraz zgodne z wymogami systemu działającego w odmienny sposób, tak, aby migracja do nowego systemu przebiegła bezproblemowo.

wyzwania
w trakcie wdrożenia

Największym wyzwaniem w trakcie ekstrakcji i przygotowywania danych były analizy wymogów nowego systemu. Dzięki temu mogliśmy poznać zasady, mechanizmy i algorytmy innego programu. W trakcie procesu odbywało się wiele spotkań analitycznych, dzięki którym mogliśmy przygotować dane najwyższej jakości dopasowane do wymaganych tabel.

PRZEBIEG WDROŻENIA

1. Analiza przedwdrożeniowa: pierwszy etap to oszacowanie potrzeb i wymagań nowego programu. To właśnie tutaj określany jest zakres prac i możliwości konsultantów oraz terminarz wykonania zadań.

2. Napisanie projektu: to kolejny krok przy realizacji projektu – dobrze napisany projekt pozwala uniknąć opóźnień w pracach, problemów we wdrożeniu oraz jasno określa wymagania i wytyczne wdrażanego systemu.

3. Przygotowanie skryptów do ekstrakcji danych

4. Migracja próbna: pierwsze wgranie nowych danych pozwala sprawdzić jakość przygotowanych danych.

5. Migracja testowa.

6. Migracja produkcyjna: to finalne wgranie przygotowanych danych do nowego systemu.

KORZYŚCI Z NASZYCH USŁUG

Dzieki przygotowaniu przez nas danych, Klient mógł znacznie szybciej i kompletnie przenieść dane do innego systemu. Wysokie zaangażowanie zespołu konsultantów Milestone przyczyniło sie do sprawnego przebiegu całego projektu.

Przez spora złozoność zagadnień, z jakimi musieliśmy sie zmierzyć w trakcie migracji, zespół Milestone gotowy był do pracy poza regularnymi godzinami, angazując się w liczne spotkania z przedstawicielami firmy Klienta.

Byliśmy otwarci również na dodatkowe prace związane z projektem, takie jak nadprogramowe migracje listy płac, co dodatkowo przyczyniło sie do bardzo pozytywnego i profesjonalnego odbioru Milestone.

Dlaczego warto wybrać program TETA?

EFEKTYWNOŚĆ

połączenie operacyjnych analiz i planowania zasobów wspiera decyzje menadżerów

N

ZGODNOŚĆ

bieżące aktualizacje zawsze są zgodne z polskim prawem i nowymi ustawami

}

OSZCZĘDNOŚĆ

digitalizacja procesów i samoobsługa pracownicza usprawniają pracę

~

BEZPIECZEŃSTWO

systematyczne testy, certyfikaty ISO oraz realizacja wymagań RODO

DODATKOWE USŁUGI

Poza samym wdrożeniem oprogramowania, realizujemy również usługi towarzyszące procesowi przejścia na nowy system, takie jak analizy przedwdrożeniowe, migracje danych, szkolenia oraz parametryzacje programów.

analiza przedwdrożeniowa

Profesjonalne prowadzenie prac projektowych i dokumentacji. Umiejętna i efektywna komunikacja z klientem i zespołem wdrożeniowym.

parametryzacja sysmetów

Dostosujemy aplikacje do specyfiki danej organizacji, spełniając wszystkie wymagania, jakie ma Klient – od parametryzacji modułów po tworzenie dedykowanych interfejsów, modułów czy raportów.

migracja danych

Przejście na nowy system nie musi być trudne, szczególnie jeśli przeprowadzane jest przez profesjonalistów. Oferujemy migrację danych wraz z dostosowaniem formatów między programami.

szkolenia użytkowników

Szkolenia dla nowych użytkowników i administratorów są prowadzone przez nasze doświadczone zespoły, które uczą pracy na systemie. Oferujemy również szeroki wachlarz dodatkowych usług wspierających i bogate materiały szkoleniowe.

aktualizacje aplikacji

Dzięki aktualizacji baz danych i samego programu zyskujesz pewność aktualności dokumentów. Dynamicznie zmieniające się przepisy prawne nie będą już problematyczne.

Chcesz przetestować program?