Case study

wdrożenie systemu ERP enova365
w wielu firmach marki Opolgraf

ZAKRES PROJEKTU

Analiza i projekt wdrożenia, instalacja systemu enova365 w firmie Opolgraf w zewnętrznym centrum danych, wdrożenie modułu kadrowo-płacowego i księgowego wraz z środkami trwałymi, pełen eksport i import wszystkich danych, a w późniejszych etapach rozwój oprogramowania, dodanie kolejnych firm, przeniesienie instalacji na serwery Klienta oraz bieżące utrzymanie systemu (opieka powdrożeniowa)

Opolgraf SA, to drukarnia dziełowa w Polsce, mogąca pochwalić się 75 letnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami. Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów. Firma wielokrotnie jest wyróżniana i doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość czy terminowość. Zgrany zespół ponad stu pięćdziesięciu pracowników świadczy o tym, że Opolgraf to nie tylko wyspecjalizowane maszyny i bogaty park maszyn, ale również wykwalifikowana kadra.

Program enova365 to doskonałe narzędzie do usprawnienia pracy Firmy i całych działów HR.

Dzięki wspólnej bazie danych obieg wszystkich dokumentów i informacji w firmie odbywa się natychmiastowo, a wielomodułowa struktura systemu wspiera i rozwija funkcjonowanie określonych obszarów biznesowych. Bieżąca aktualizacja i ciągłe dostosowywanie systemu ERP do wszystkich zmian w polskim prawodawstwie gwarantuje jego stabilność oraz bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

zadania
przed wdrożeniem

Największym wyzwaniem przed wdrożeniem była zmiana systemu na bardziej nowoczesny oraz dostosowywanie oprogramowania do aktualnych przepisów bez konieczności ręcznego dopisywania zmian. Spółka obsługuje także wiele firm-córek, więc system musiał posiadać funkcję wielofirmowości.

usprawnienia działu hr
i księgowości

Firma Opolgraf na plus wskazuje łatwość tworzenia i przeliczania list płac (wypłat) tak w bieżącym miesiącu, jak i np. w przód (w celu symulacji wypłaty składnika okresowego) a także prostotę wykonania korekt wynagrodzeń chorobowych i zasiłków. Dodatkowym atutem jest brak problemów z podpisem elektronicznym i wysyłką PIT-ów oraz możliwość pobierania e-zwolnień bezpośrednio z PUE. Na szczególną uwagę zasługują automaty księgowe, które pozwalają ograniczyć czas przeznaczany na najbardziej powtarzalne procesy.

PRZEBIEG WDROŻENIA

1. Analiza przedwdrożeniowa i projekt wdrożenia

2. Instalacja systemu

3. Parametryzacja zgodnie z projektem wdrożenia.

4. Migracja danych

5. Szkolenia użytkowników

6. Asysty podczas uruchomienia

7. Dalszy rozwój programu

8. Dodanie kolejnych spółek

W firmie Opolgraf zastosowano model wielofirmowości – pozwala on na obsługę wielu spółek jednej grupy kapitałowej w tym samym systemie. Dzięki temu znacznie skraca się czas obsługi kadorwo-płacowej, przepływ dokumentów jest szybszy i mniej skomplikowany, a koszt obsługi znacznie niższy – wystarczy zmigrować dane nowego podmiotu do spółki.

System rozwijany był wraz z rozwojem firmy – dodawano kolejne spółki w miarę upływu czasu, a nawet Fundację. To pokazuje, jak bardzo elastycznym systemem jest enova365.

Korzyści z wdrożenia

Użytkownicy systemu niezwykle chwalą sobie przyjazny i prosty interfejs systemu oraz możliwość budowania własnych widoków w aplikacji. Dzięki temu każdy użytkownik dopasowuje system do swoich wymagań. Niezwykle przydatną funkcją jest bezproblemowy eksport danych do Excela czy import arkuszów np. zmiennych składników, niezbędnych do naliczania wypłat.

Dzięki automatyzacji procesów (np. wczytywanie zwolnień z PUE) użytkownicy zyskują znacznie więcej czasu na pozostałe prace HR’owe oraz mogą rozwijać swoje kompetencje.

Firma Milestone Dom Wdrożeniowy Sp. z o.o. sumiennie i terminowo wywiązywała się ze wszystkich obowiązków wynikajacych ze współpracy. Jej działania charakteryzowały się profesjonalizmem i kompleksowym podejściem do klienta. Program enova365 okazał się być doskonałym narzędziem do usprawnienia pracy firmy, zmiana systemu na bardziej nowoczesny doskonale się sprawdziła.

Nasza współpraca przebiegała sprawnie i z dużym zaagnażowaniem. Z całym przekonaniem rekomendujemy firmę Milestone jako pioniera w swojej branży, a także rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesoweo.

Bartosz Mazurkiewicz

Wiceprezes, Opolgraf S.A.

Dlaczego warto wybrać program enova365?

OSZCZĘDNOŚĆ

dzięki jednemu, kompleksowemu programowi, redukujesz koszty i rozwijasz Firmę

ANALIZY

 dane możesz analizować w szybki i prosty sposób z każdego poziomu programu

1

DOPASOWANIE

system zawiera różne moduły i dodatki, które możesz dobierać do swoich potrzeb

DODATKOWE USŁUGI

Poza samym wdrożeniem oprogramowania, realizujemy również usługi towarzyszące procesowi przejścia na nowy system, takie jak analizy przedwdrożeniowe, migracje danych, szkolenia oraz parametryzacje programów.

analiza przedwdrożeniowa

Profesjonalne prowadzenie prac projektowych i dokumentacji. Umiejętna i efektywna komunikacja z klientem i zespołem wdrożeniowym.

parametryzacja sysmetów

Dostosujemy aplikacje do specyfiki danej organizacji, spełniając wszystkie wymagania, jakie ma Klient – od parametryzacji modułów po tworzenie dedykowanych interfejsów, modułów czy raportów.

migracja danych

Przejście na nowy system nie musi być trudne, szczególnie jeśli przeprowadzane jest przez profesjonalistów. Oferujemy migrację danych wraz z dostosowaniem formatów między programami.

szkolenia użytkowników

Szkolenia dla nowych użytkowników i administratorów są prowadzone przez nasze doświadczone zespoły, które uczą pracy na systemie. Oferujemy również szeroki wachlarz dodatkowych usług wspierających i bogate materiały szkoleniowe.

aktualizacje aplikacji

Dzięki aktualizacji baz danych i samego programu zyskujesz pewność aktualności dokumentów. Dynamicznie zmieniające się przepisy prawne nie będą już problematyczne.

Chcesz przetestować program?