enova365 Księgowość i Finanse

Program zawsze zgodny z przepisami

Kompleksowe rozwiązanie dla każdej firmy!

enova365 finanse i księgowość zapewnia elastyczne zestawienie modułów, które możesz dopasować bezpośrednio do swoich wymagań. Moduł Finanse i Księgowość sprawdzi się zarówno przy rozliczeniach ryczałtowych, jak i przy pełnej księgowości oraz księdze podatkowej. Rozmaite funkcje automatyzują proces księgowania, poprawiają przepływ dokumentów w firmie i kontrolę nad finansami.

DOPASOWANIE

rozbudowane plany kont i struktury ewidencyjnej, dopasowanie ustawień w dowolny sposób, indywidualny panel administratora

AUTOMATYKA

dostęp do narzędzi które automatyzują procesy ewidencjonowania oraz dekretowania dokumentów, organizowanie czasu i zarządzanie procesami księgowymi

WSPÓŁPRACA

bezpośrednie importowanie wyciągów bankowych z większości banków bez konieczności logowania

ANALIZA

tworzenie zestawień księgowych na podstawie kont księgowych, prowadzonych projektów firmowych lub dowolnie zdefiniowanej kategorii

enova365 finanse i księgowość pulpit księgowego

enova365 Finanse i Księgowość: moduł dedykowany Biurom Rachunkowych

Stworzony z myślą o obsłudze wielu klientów – moduł dla Biur Rachunkowych jest dostępny online na komputerach i urządzeniach mobilnych, a dzięki indywidualnym dostępom zarówno Klient, jak i pracownicy mają dostęp do najważniejszych informacji. Komunikacja nigdy nie była tak prosta!

MOBILNY

dostęp do najważniejszych informacji z poziomy urządzenia mobilnego lub komputera

WIELOBAZOWY

rozbudowane bazy danych bez limitów pozwalają prowadzić Biuro Rachunkowe bez ograniczeń

ZAWSZE AKTUALNY

dostosowywanie programu do zmian w przepisach i specyfiki obsługiwanej firmy

enova365 finanse i księgowość pulpit biura rachunkowego

Jak jeszcze możesz wykorzystać moduł enova365 Finanse i Księgowość?

Dzięki programowi do pełnej księgowości możesz:
 • mieć zawsze aktualne funkcje programu, dopasowane do obowiązujących przepisów,
 • zautomatyzować najbardziej cykliczne czynności księgowe,
 • mieć dostęp do nowoczesnych, inteligentnych mechanizmów księgowania, które bazują na elementach z całego systemu,
 • używać wygodnych mechanizmów i skrótów.
Moduł Finanse i Księgowość umożliwia tworzenie wszystkich rodzajów plików JPK – zawsze zgodnych z obowiązującymi schematami – a nawet bezpośrednie wysyłanie do oficjalnej lub testowej bramki Ministerstwa Finansów. Dzięki temu możesz:
 • weryfikować spójność i poprawność wprowadzonych danych w wygenerowanym pliku JPK
 • rozliczyć VAT metodą kasową i memoriałową, uwzględniając szczególne przypadki zawarte w ewidencji VAT
 • generować i wysyłać bezpośrednio z programu takich dokumentów, jak: e-Deklaracje VAT-7, VAT-UE, VAT-27 oraz CIT-8
 • dokonywać ręcznej lub automatycznej korekty dokumentów podatkowych
Program enova365 ma wbudowane mechanizmy, które zapewniają spójność między rozrachunkami i księgowaniami na kontach, oraz:
 • ułatwia rozliczanie rozrachunków dzięki inteligentnemu systemowi
 • umożliwia wykonywanie czynności na rachunkach bankowych, dzięki bezpośredniej integracji z kontem bankowym 
 • pozwala na kontrolowanie zaległości w rozrachunkach z Klientami i Kontrahentami dzięki windykacji przeterminowanych należności. Z poziomu programu możesz również wysyłać wezwania do zapłaty oraz noty odsetkowe za pomocą e-maila lub SMS
Document Managment System, czyli zintegrowany system do zarządzania dokumentami, to narzędzia wspierające proces ewidencjonowania danych, w tym:
 • przechowywanie, porządkowanie oraz archiwizowanie danych oraz pracę z nimi w formacie PDF
 • generowanie listy dokumentów, które można przeszukiwać i analizować oraz tworzenie list spraw dla kancelarii bezdziennikowych i mieszanych
 • integrację z obszarem Workflow, który umożliwia Ci definiowanie zasad, kontrolowanie organizacji oraz realizować ustalonych procesów administracyjnych
Panele BI, czyli zestaw własnych wskaźników Business Intelligence, umożliwiają bycie na bieżąco z miernikami i monitorowanie najważniejsze wartości. Możesz zwiększyć efektywność firmy dzięki dostępowi do raportów i wykresów, a także:
 • generować własne wskaźniki, na podstawie których stworzysz raporty i wykresy, które umieścisz w dowolnej lokalizacji systemu ERP
 • rozbudować standardowe lub zdefiniowane wskaźniki wykresów i raportów BI
 • analizować koszty i przychody, które połączysz w wielu miejscach systemu

Poznaj wszystkie funkcje modułu enova365 Finanse i Księgowość!

KSIĘGA PODATKOWA
działania w zakresie księgowania, generowania dokumentów podatkowych oraz ewidencjonowania

KSIĘGA HANDLOWA
kompleksowa kontrola finansów z księgowością prowadzoną na podstawie dziennika księgowego kont głównych i pomocniczych

KSIĘGA INWENTARZOWA
ewidencjonowanie majątku firmy, generowanie raportów i analiz na podstawie wprowadzonych środków trwałych

WINDYKACJA
automatyzacja wewnętrznych działań windykacyjnych prowadzonych wobec jednego lub wielu kontrahentów

BUSINESS INTELIGENCE
dostęp do aktualnych i tworzenie nowych wskaźników biznesowych, tworzenie raportów w dowolnym miejscu systemu

WEBSERVICES
dostęp do wyciągów bankowych bez konieczności logowania się do bankowości elektronicznej

PULPIT KLIENTA
sprawna komunikacja online między biurem rachunkowym a klientem

WORK FLOW
definiowanie zasad usprawniających organizację i automatyzację procesów księgowych

Program do prowadzenia księgowości enova365 to doskonałe narzędzie jak każdej firmy chcącej usprawnić swój dział finansowy. Dzięki łatwości w przepływie dokumentów może on być używany z modułem Kadr, wspomagając wiele procesów w firmie. Enova finanse i księgowość jest programem który sprawdzi się w każdej branży, niezależnie od sposobu prowadzenia księgowości. Do podstawowych funkcji można zaliczyć m.in. wystawianie dokumentów płatniczych, rozliczanie wyciągów oraz dokumentów podatkowych a także importowanie różnorodnych raportów.

Czytaj więcej

Enova365 finanse i księgowość jest elastycznym modułem. Jego funkcje można dopasowywać do wymagań użytkowników. Wystarczy zdefiniować potrzeby, indywidualne wzory wyliczeń, a konsultanci wraz z programistami ustawią w programie wymagane procesy. Jest to szczególnym ułatwieniem przy funkcjonowaniu skomplikowanych procesów księgowania, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas.

Ważną funkcją programu enova365 finanse i księgowość są także rozrachunki i rozliczenia z kontrahentami. Program umożliwia kontrolowanie, ale również wykonywanie czynności na operacjach bankowych. Inteligentny system może zsynchronizować się z kontem bankowym (WebServices), a uzyskanie wszystkich informacji i wykonywanie czynności bankowych może odbywać się z poziomu aplikacji.

Oprogramowanie enova pozwala również kontrolowanie zaległości w płatnościach klientów i kontrahentów. Windykacja przeterminowanych należności, czyli windykacja przedsądowa, pozwala trzymać rękę na pulsie w opóźnionych płatnościach. System umożliwia również wysyłanie wiadomości e-mail lub sms do kontaktów z przypomnieniem o upłynięciu daty płatności, może także wysyłać wezwania do zapłaty czy noty odsetkowe. Wszystkie te informacje zawarte są w jednym miejscu.

Enova księgowość i finanse to wielość funkcji pozwalających sprawnie zarządzać firmą. Aplikacja posiada dedykowany moduł to prowadzenia księgi podatkowej, który pozwala na prowadzenie działań w zakresie generowania nowych dokumentów podatkowych oraz ich ewidencjonowania czy księgowania. Osobny moduł, księga handlowa, pomaga kontrolować finanse w firmie. Dzięki prowadzeniu księgowości na podstawie dziennika księgowego, kont głównych i pomocniczych dział finansowy może przejrzyście spojrzeć na wszystkie operacje. Wszystkie środki trwałe zamknięte zostały w księdze handlowej, która może generować raporty i ewidencjonować majątek firmy.

Istnieje również funkcja stworzona dla biur rachunkowych. Enova365 ułatwia pracę na wielu bazach oraz umożliwia bezosobowy kontakt z klientami dzięki Pulpitom Klienta Biura Rachunkowego. To dodatkowy moduł, przez który klienci biura mogą generować dokumenty sprzedażowe, wystawiać niezbędne rozliczenia oraz przesyłać faktury kosztowe, a biuro rachunkowe wszystkie niezbędne dokumenty ma bezpośrednio na swoim profilu. To rozwiązanie zdecydowanie ułatwia kontakt oraz kontrolę nad dokumentami, oszczędzając czas potrzebny na wykonanie papierkowej pracy.

Dzięki bieżącym aktualizacjom, program enova365 księgowość i finanse jest zawsze zgodny z polskimi przepisami, dynamicznie zmieniającymi się. Wybór enovy to pewność, że modele księgowania są zawsze aktualne, a wzory dokumentów pokrywają się z tymi najnowszymi.

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami, aby umówić darmową i niezobowiązującą prezentację systemu!

Obsługujemy firmy w całym kraju, w formie spotkań w siedzibie klienta lub zdalnego połączenia online!