Wybór odpowiedniego programu do prowadzenia księgowości jest trudnym zadaniem. Poza ergonomią pracy, ceną i wyglądem trzeba skupić się na takich aspektach, jak elastyczność, dostosowanie do przepisów a także możliwościach, jakie daje system. Jednym z takich programów jest enova365 z modułem Finanse i Księgowość? Dlaczego warto wybrać akurat to oprogramowanie?

Zawsze zgodny z przepisami

Program enova365 jest nieustannie dopasowywany do zmieniających się przepisów prawnych. Dzięki szeregowi programistów, prawników i praktyków księgowych, którzy współpracują z producentem oprogramowania, system jej cały czas dostosowywany do wymogów narzucanych przez ustawodawcę. Pomaga to w składaniu deklaracji do urzędów, wysyłaniu plików JKP oraz wyliczania PIT-ów.

Moduł do własnej konfiguracji i automatyzacji

enova365 umożliwia dopasowanie programu do własnych potrzeb i wymagań firmy. Rozbudowanie plan kont, struktury ewidencyjnej, domyślne ustawienia oprogramowania – system pozwala stworzyć księgowość niemal szytą na miarę. Co więcej, enova365 pozwala także w prosty sposób zautomatyzować procesy księgowe – w szczególności ewidencjonowanie i dekretowania dokumentów. Poprawi to ergonomię pracy, ograniczając czas potrzebny na ręczne księgowania, wykorzystując schematy księgowe i matryce dokumentów oraz zapłat.

Program oparty na współpracy

Wybierając system księgowy należy zadać sobie pytanie – jaki program pozwoli na swobodną pracę, niezależnie od zewnętrznych narzędzi? enova365 wychodzi naprzeciw takim dylematom i oferuje integracje ze wszystkimi bankami. Minimalizuje to ryzyko pomyłek i poprawia bezpieczeństwo pracy, a integracje oparte są o webservice. Ponadto, klienci biur rachunkowych mogą w prosty i przystępny sposób komunikować się z kancelarią – przy pomocy Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego. Przesyłanie faktur i dokumentów a także rozliczanie i wystawianie faktur może odbywać się jeszcze łatwiej.

Dopasowany do firmy

enova365 to modułowy program, który może obsługiwać wszystkie procesy w firmie lub biurze rachunkowym. Od księgowości i rozliczeń, po handel i magazyn, aż do kadr – w każdej chwili można rozszerzyć obszar, w jakim system wspomoże działania firmy.