Kiedy w czasach zarazy króluje koronawirus, inne wirusy wcale nie próżnują. Dotyczy to również tych obecnych w sieci. Co robić, jeśli wirtualny wirus zagraża Twojej firmie?

Przede wszystkim zaaplikuj jak najszybciej zasadę „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Mamy dla ciebie dwa  przeciwwirusowe suplementy, dzięki którym uodpornisz każdą komórkę twojego działu IT: Cisco Umbrella oraz Cisco AMP. 

Cisco Umbrella: to nic innego jak skuteczny parasol ochronny, który możesz rozłożyć nad twoim sprzętem. Rozwiązanie to w skrócie stanowi bezpieczną bramę internetową umieszczoną w chmurze, której zadaniem jest ochrona użytkowników. Niezależnie od tego, czy pracownik korzysta z sieci korporacyjnej, łączy się za pomocą VPN pracując zdalnie z domu, czy wykonuje swoje zadanie za pomocą własnego urządzenia mobilnego. 

Mocną stroną systemu Cisco Umbrella jest ochrona nie tylko przed znanymi zagrożeniami występującymi w sieci, ale także dopiero pojawiającymi się fałszywymi domenami,  nierozpoznanymi przez oprogramowanie antywirusowe. Umbrella na bieżąco analizuje wszystkie porty i protokoły komunikacyjne oraz natychmiast informuje o niepokojących zachowaniach systemów wewnątrz organizacji. Reakcja jest błyskawiczna, gdyż następuje automatyczna blokada szkodliwych domen i adresów URL i IP, jeszcze zanim użytkownik zdąży nawiązać połączenie lub ściągnąć plik. 

Dzięki temu, że jest to usługa chmurowa, Cisco Umbrella nie wymaga instalacji oprogramowania, a użytkownik nawet nie zauważy, że pracuje chroniony wirtualnym parasolem. 

Cisco AMP: Cisco Malware Protection to rozwiązanie pozwalające w zaawansowany uprościć operacje bezpieczeństwa i zatrzymać ataki w sieci. To rodzaj programu antywirusowego nowej generacji dostarczany za pomocą chmury, który pozwala przekazać informacje na temat globalnych zagrożeń.

Jego niekwestionowaną zaletą jest zaawansowany mechanizm typu sandbox, pozwalający na przeprowadzenie zautomatyzowanej analizy plików, która umożliwia wykrycie zagrożenia oraz blokowanie złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym.  AMP analizuje  aktywność plików w sieci rozszerzonej, dzięki czemu błyskawicznie wykrywa, blokuje i usuwa zaawansowane ataki. Narzędzie to pozwala na ochronę całej sieci korporacyjnej klienta, którą skutecznie obejmuje twoje urządzenia sieciowe, pozwalając na bezpieczną pracę tobie oraz twoim pracownikom.