Zgodność ze wszystkimi przepisami, łatwość obsługi, automatyzacja procesów księgowania i integracja z bankiem. To tylko niektóre z elementów modułu Finanse i Księgowość, które oferuje enova365. Niezależnie od tego, czy prowadzisz pełną księgowość, rozliczasz się ryczałtem lub księgą podatkową – moduł ten zapanuje nad finansami Twojej firmy!

Automatyzacja działań w przedsiębiorstwach jest milowym krokiem w usprawnieniu działań poszczególnych działów firmy, w tym także księgowego. Dzięki enova365 i modułowi Finanse i Księgowość, większość procesów i formuł księgowych została opracowana w taki sposób, aby ułatwić pracę księgowym i analitykom. Jednocześnie sprawnie panując nad przepływem dokumentów, obiegiem raportów czy kontrolą finansów.

Jakie elementy modułu Finanse i Księgowość można wykorzystać?

Prowadzenie pełnej księgowości w enova365 to czysta przyjemność! Dostarczane na czas aktualizacje, zawsze są zgodne z polskimi przepisami, dzięki czemu nie trzeba przejmować się dostosowywaniem reguł i raportów. Wszystkie czynności księgowe, które przeprowadzane są cyklicznie, są zautomatyzowane przez dostęp do inteligentnych mechanizmów, na których bazuje cały system. Wysyłanie dokumentów, takich jak JPK lub eDeklaracje, można dokonać bezpośrednio z poziomy aplikacji. System enova365 dodatkowo weryfikuje ich poprawność, aby zminimalizować ryzyko pomyłki. Gdyby jednak wkradł się jakiś błąd, program księgowy oferuje ręczną lub automatyczną korektę dokumentów podatkowych.

Spójność w rozrachunkach i księgowaniach.

enova365 wykorzystuje inteligentny system, który ułatwia rozliczanie rozrachunków. Wbudowany mechanizm umożliwia również wykonywanie, a także kontrolowanie operacji na rachunkach bankowych. Przez zintegrowany system z Twoim bankiem (Web Services), program automatycznie pobiera wszystkie niezbędne dane. Dzięki temu nie musisz już logować się do aplikacji bankowej.

Kontrahenci nie płacą na czas? Dodatek Windykacja się tym zajmie!

Moduł Finanse i Księgowość to również ułatwienie w ściąganiu długów. Przeterminowane płatności możesz kontrolować z poziomu aplikacji, wszystko w jednym miejscu. Windykacja przedsądowa w oparciu o własne procedury generuje i wysyła m.in. wiadomości e-mail lub sms z informacją o zadłużeniu, tworzy wezwania do zapłaty oraz noty odsetkowe. Wszystko po to, aby zapewnić kontrolę nad finansami firmy.

Dla kogo jest przeznaczony moduł Finanse i Księgowość?

Oczywiście dla Księgowych – to ich praca opiera się głównie na programie. Przez zautomatyzowane procesy wszystkie czynności można wykonywać jeszcze sprawniej. Program ułatwia również ewidencjonowanie i księgowanie dokumentów i rozliczeń, a także sporządza sprawozdania finansowe. Skorzysta z niego również Analityk Finansowy, m.in. oszacowując budżet roczny. Sprawdzenie rentowności produkty, regionu lub kategorii również nie będzie dla niego problemem – enova365 ma wszystkie te funkcje. Przyda się również Dyrektorowi Finansowemu, który będzie mógł w wygodny sposób zarządzać budżetem, inwestycjami oraz nadzorować i kontrolować koszty i wydatki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat? Zapraszamy na dedykowaną stronę modułu Finanse i Księgowość (klik).