Szukasz odpowiedniego programu do księgowania? Takiego, który Cię nie zawiedzie, jest zgodny z aktualnymi przepisami, prosty w obsłudze i pełen usprawnień, które zaoszczędzą sporo pracy? Sprawdź rozwiązanie systemu enova365 i moduł księgi handlowej. 

Księga handlowa to przydatne narzędzie służące nie tylko do księgowania, ale również ewidencji dokumentów oraz sporządzania sprawozdań. Przyda się w każdej firmie opartej o plan kont, ponieważ pozwala na budowę planu z nieograniczoną liczbą poziomów syntetyki. 

Co jeszcze umożliwia moduł księgi handlowej w systemie enova365?

  • Przejrzystą ewidencję VAT, czyli dokumentów podlegających księgowaniu, w tym zwłaszcza zakupów i sprzedaży, dzięki której rozliczysz VAT metodą kasową i memoriałową, wprowadzisz automatyczną korektę VAT z tytułu złych długów, uwzględnisz przypadki obowiązku podatkowego.
  • Dziennik, czyli możliwość prowadzenia księgi według dziennika grupującego dokumenty danego typu oraz bufor w postaci notatnika ewidencji dokumentów, pozwalający na zapisy w wielu okresach sprawozdawczych.
  • Schematy księgowe, zapewniające automatyczne dekretowanie dokumentów na podstawie informacji w postaci kwoty, daty czy kontrahenta, dzięki czemu można wyeliminować błędy podczas księgowania.
  • Analizy MS Excel, dzięki czemu twój księgowy w prosty i szybki sposób stworzy potrzebne arkusze analiz w Excelu, nawet jeśli dysponuje zaledwie podstawową wiedzą w zakresie projektowania arkuszy kalkulacyjnych.
  • Księgę inwentarzową, pozwalającą na rejestrację zdarzeń związanych ze środkami trwałymi, wartości niematerialnych, prawnych oraz wyposażenia. 
  • Wielooddziałowość, czyli niezastąpioną funkcję prowadzenia pełnej księgowości w przypadku firm posiadających wielopoziomową strukturę oddziałów.
  • Obsługę jednolitych plików kontrolnych JPK, w postaci tworzenia, ewidencji oraz elektronicznej wysyłki.
  • Import dokumentów z zewnątrz dotyczących zakupu, sprzedaży czy wyciągów bankowych.

To jedynie niektóre z wielu opcji, które oferuje księga handlowa enova365. To doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chciałby usprawnić i ułatwić codzienną pracę swojemu księgowemu.