Szerząca się pandemia i wprowadzone w jej wyniku ograniczenia utrudniają pracę niejednej firmie, niejednokrotnie zmuszając do przejścia na pracę zdalną.

Nie musi ona jednak kojarzyć się wyłącznie z nieefektywnym wykonywaniem zadań w niesprzyjających warunkach. Za pomocą  użytecznych narzędzi home office może stać się płaszczyzną do odkrywania niesamowitych rozwiązań i kopalnią zupełnie nowych możliwości. Pokażemy to na przykładzie dwóch rozwiązań: Microsoft Office 365 dla firm oraz Cisco Webex Teams. 

 

Pakiety Microsoft Office 365 dla firm 

  • Korzystaj z zasobów w  dowolnym miejscu na Ziemi!

Będąc użytkownikiem Office 365 nie musisz się przejmować miejscem, z którego pracujesz. W domu czy w biurze, możesz swobodnie korzystać z dostępnych zasobów pakietu Office. Prezentacja z danymi w PowerPoincie? Potrzebne na wczoraj makro w Excelu? A może po prostu  musisz napisać coś ważnego w Wordzie? Wystarczy, że użyjesz przeglądarki i wszystkie to opcje staną się dostępne od ręki. Co więcej, wraz z innymi użytkownikami możecie wspólnie pracować nad dowolnym dokumentem jednocześnie.

  • Spotykaj się i rozmawiaj o każdej porze!

Zastanawiasz się, jak zorganizować konferencję nie wychodząc z domu, w której ma uczestniczyć kilkadziesiąt osób? Musisz szybko przegadać bieżące kwestie z członkami swojego zespołu? A może po prostu chcesz przedyskutować coś w cztery oczy ze swoim partnerem? Microsoft Teams to rozwiązanie idealne dla ciebie. Dzięki tej aplikacji w łatwy sposób możemy komunikować się wewnętrznie, organizować spotkania dla małych i większych grup, rozmawiać bez ograniczeń na czacie lub po prostu dzwonić do siebie. 

  • Nie obawiaj się o swoje dokumenty!

Fakt, że nie ma cię fizycznie w biurze, nie musi oznaczać, że nie masz dostępu do potrzebnych dokumentów. Rozwiązaniem dla ciebie będzie OneDrive, chmura, która zapewnia 1 TB wolnego miejsca dla twojego archiwum. Każdy plik można dowolnie wymieniać, grupować oraz udostępniać pracownikom. Nadaj im odpowiednie uprawnienia i miej gwarancję, że treści dotrą jedynie do wskazanych odbiorców. Udostępnij określone dokumenty poprzez utworzenie linku zdalnego dostępu gościa, a również twoi klienci będą mogli dotrzeć do zawartości, którą wskażesz. 

  • Chroń siebie, pracowników oraz swoje dane!

Przenosząc rozwiązanie poczty do usługi Office 365, zapewniamy ochronę naszej skrzynki pocztowej przed niepożądanym spamem, złośliwym oprogramowaniem oraz innymi zagrożeniami dzięki usłudze Exchange Online Protection. Dodatkowo możemy skonfigurować zasady w ramach usługi DLP (Data Loss Prevention), chroniące naszą firmę przed wysłaniem przez osoby do tego nieuprawnione wrażliwych danych oraz ważnych dokumentów finansowych.  

 

Cisco Webex Teams: 

  • Korzystaj z prostych rozwiązań!

To funkcjonalne narzędzie wymaga jedynie szybkiej, bezproblemowej instalacji i konfiguruje się  w równie banalny sposób. Administracja jest nieskomplikowana oraz intuicyjna, a do użytkowania twoi pracownicy nie będą potrzebować żadnego szkolenia. 

  • Bądź bezpieczny w sieci!

Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo twoich danych, procesów czy działań. Cała korespondencja i komunikacja jest za każdym razem zabezpieczona za pomocą specjalnego szyfrowania, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystasz. 

  • Integruj się z tym, co już posiadasz!

Warto skorzystać z tego, czego aktualnie używasz. Webex Teams  z łatwością integruje się z aplikacjami, z których już korzystają Twoje zespoły, takimi jak Salesforce, Google czy Outlook. Zobacz, w jak prosty sposób możesz zorganizować pracę zdalną sobie i swoim pracownikom. 

  • Spotykaj się kiedy i jak chcesz! 

Wykorzystaj różnorodne możliwości spotkań oraz połączeń. Skontaktuj się w dowolnym miejscu i czasie z twoimi pracownikami. Dodaj opcję udostępniania plików, bezpiecznie przesyłaj wiadomości, organizuj telekonferencje, uczestnicz w wielu spotkaniach jednocześnie. Rozwiązania będą rosnąć w ramach twoich potrzeb, a ty zyskujesz bezpieczny, wewnętrzny komunikator.