Praca zdalna ostatnio nieoczekiwania stała się najgorętszym pojęciem ze świata biznesu.

Przy użyciu odpowiednich narzędzi home office może stać się synonimem efektywności i produktywności w pracy. Jednak nie tylko programy do komunikacji powinny dawać możliwość pracy zdalnej. Dla sprawnego funkcjonowania firmy muszą zapewniać ją także systemy na których opiera się jej poprawne funkcjonowanie. Jeśli wykorzystujesz w pracy system enova365, poniżej znajdziesz przykłady jak możesz pracować na nim w swoim domu!

  1. Wersja enova365 Multi z możliwością uruchomienia za pomocą przeglądarki internetowej. W bardzo prosty sposób można zalogować się do systemu właściwie z każdego urządzenia, od prywatnych laptopów zaczynając, poprzez smartfony, na systemie Android kończąc.

  2. Pulpit kierownika i pracownika, który umożliwia załatwienie spraw kadrowych bez wychodzenia z domu. Pracownik bez problemu złoży zdalny wniosek urlopowy lub chorobowy bez konieczności osobistego kontaktu z biurem. Dodatkowo jest w stanie samodzielnie uzupełnić harmonogram bez potrzeby tworzenia list papierowych. To również niezwykłe ułatwienie dla działu kadr, który zyskuje łatwy podgląd danych kadrowo-płacowych, takich jak: stany dni urlopowych, stany odpowiednich uprawnień pracowników czy aktualne badania BHP. Jest to świetne narzędzie do planowania i rozliczania czasu pracy wyłącznie w trybie zdalnym. 
  3. Nie przejmuj się, jeśli w tym momencie nie posiadasz wersji Multi albo Pulpitu kierownika i pracownika, mamy dla ciebie rozwiązanie. Pomożemy ci skonfigurować bezpieczne, zdalne połączenie pulpitu za pomocą VPN. Twój dział kadr i płac będzie mógł swobodnie skorzystać w aplikacji bez potrzeby wychodzenia z domu. 
  4. Dodatkowo oferujemy kolejne ważne ułatwienie w kontekście pracy zdalnej. enova365 zapewnia możliwość przeniesienia ewidencji dokumentacji papierowej do postaci elektronicznej. Schemat jest banalnie prosty. Najpierw kierownik uzupełnia plik w Excelu dotyczący np. list obecności. Następnie wysyła go do działu kadr. Ostatnim krok – to jedynie jedno kliknięcie, dzięki któremu dane zostaną przetransferowane do systemu i gotowe!