Wymagania dotyczące mobilności i skalowalności narzędzi do pracy w dobie pandemii wzrosły jeszcze bardziej. Teraz nie wystarczy już tylko dostępność na urządzenia mobilne czy dostęp do wersji okienkowej. Coraz większą popularnością cieszą się dedykowane pulpity – zarówno te do kadr, jak Pulpit Pracownika i Kierownika, jak i Pulpit Klienta Biura Rachunkowego z modułu Finanse i Księgowość. Co to takiego?

Pulpit Pracownika i Kierownika

Wprowadzenie samoobsługi pracowniczej to ogromne ułatwienie dla działu kadr. Dzięki funkcjonalności Pulpit Pracownika i Kierownika ułatwia komunikację i przepływ dokumentów w firmie. Pracownika ma wgląd do wszystkich swoich danych oraz informacji o zatrudnieniu. Są to zarówno stan urlopu, jak i umowy, aneksy, badania czy dokumenty podatkowe. Kierownik natomiast może z łatwością zarządzać swoim zespołem. Aplikacja pozwala ustalać grafiki, kontrolować plan urlopów, monitorować ważność dokumentów pracowniczych, takich jak aktualność badań BHP. Dzięki tej funkcji papierkowa dokumentacja ograniczana jest do minimum, pracownik ma kontrolę nad swoją pracą, a dział kadr jest odciążony zmniejszoną ilością procesów.

Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Pulpity w biurach rachunkowych to nowy sposób na komunikację pomiędzy klientem a firmą. W dobie pandemii ograniczenie kontaktu do minimum jest równoznaczne z dbaniem o swoje zdrowie. Dlatego enova365 oferuje usługę, która wspomaga kontakt między firmami. Dzięki takiemu Pulpitowi Klient może wystawiać własne faktury, które bezpośrednio trafiają do bazy. Dostępna jest również opcja sprawdzania kontrahentów w bazie Ministerstwa Finansów oraz pobieranie ich danych z GUS. Także pliki z przelewami gotowymi do realizacji w banku można pobierać z poziomu pulpitów. W przypadku korzystania z takiego rozwiązania, Biura Rachunkowe nie tylko ograniczają czas potrzebny na wprowadzenie dokumentów do systemu, ale również ograniczają koszty przechowywania dokumentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Pulpitów? Obejrzyj nasz webinar o Pulpicie Pracownika i Kierownika a także zapisz się na kolejny, o automatyzacji procesów księgowania w enova365.