Chmura

BUCKUP DO CHMURY – nowoczesny backup to proces zapewniający bezpieczeństwo najcenniejszych zasobów w firmie, czyli danych. Platforma Microsoft Azure udostępnia kilka opcji backupu plików w zależności od ich źródła. Azure Backup dedykowany jest kopiom zapasowym z Windows Server. Przykładowe serwery plików takie jak QNAP, czy Synology mają opcję integracji z usługą Azure Storage do wykonywania kopii zapasowych. To łatwy i niedrogi sposób zabezpieczania się przed utratą istotnych danych.
CHMURA PUBLICZNA – jest zarządzana przez jednego zewnętrznego dostawcę. Charakteryzuje się dużą skalowalnością, szybkością wdrożenia i niskim kosztem wejściowym. Ten model może być niedrogim rozwiązaniem dla wielu firm, gdyż zasoby są łączone, a użytkownicy płacą wyłącznie za usługi i zasoby, z których korzystają. Koszty maszyn są pokrywane przez dostawcę usługi.
CHMURA PRYWATNA – podstawowym atutem chmury prywatnej jest wysokie bezpieczeństwo oraz łatwość zarządzania. Koszty są wyższe niż w przypadku chmury publicznej, ponieważ to wewnętrzna chmura, wdrażana we własnym, firmowym centrum danych. Zarządzana przez przedsiębiorstwo w którym funkcjonuje. Ten model wymaga inwestycji w sprzęt, serwerownie oraz zespół zarządzający strukturami IT.
CHMURA HYBRYDOWA – to połączenie dwóch wymienionych wcześniej modeli prywatnego z publicznym. W praktyce taka usługa może polegać na korzystaniu z chmury publicznej ale trzymaniu np. danych klientów we własnej bazie. Połączenie najlepszych cech podstawowych modeli chmurowych pozwala firmom budować niestandardowe rozwiązania dopasowane do zmieniających się wymagań biznesowych. Model hybrydowy jest elastyczny, optymalny i efektywny.

 

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami, aby umówić darmową i niezobowiązującą prezentację systemu!

Obsługujemy firmy w całym kraju, w formie spotkań w siedzibie klienta lub zdalnego połączenia online!