Migracja danych z oraz do systemów TETA i enova365

Czym jest migracja danych między programami?

 

Migracja danych to jeden z bardziej skomplikowanych i pracochłonnych elementów wdrożenia. Zazwyczaj obejmuje eksport informacji z jednego rozwiązania, dostosowanie formatu danych i na końcu zaczytanie ich do drugiego systemu. Dane pochodzące z innego programu mogą mieć różne formaty, warto więc zaufać specjalistom i powierzyć w ich ręce konwersję i konfiguracje tych ustawień.

Dlaczego migracja danych jest tak ważna?

 

Rzetelność i wyjątkowa dokładność na etapie przeniesienia danych to gwarancja na uruchomienie nowej aplikacji z sukcesem. Ten moment wdrożenia dobrze jest zweryfikować kilka razy, aby uniknąć powstania błędów danych, co może spowodować wielką lawinę gorzkich konsekwencji.

Warto również pamiętać, że zmiana oprogramowania często jest przejściem z bardzo starego programu. To idealny moment aby zweryfikować poprawność wszystkich danych i uporządkować wszystkie informacje.

Ukończenie prac nad migracją wszystkich danych do nowego systemu to już ostatnia faza projektu. Konwertowanie plików może wydawać się karkołomnym zajęciem, ale eksperci Milestone są w stanie przenieść dane niemal z każdego systemu. Po zgraniu wszystkich danych program jest gotowy do użytku i pierwszych testów.

Chcesz przetestować program?