Pandemia koronawirusa uderza nie tylko w nasze zdrowie i życie, w coraz szerszym zakresie wkracza do sfer zawodowych. W obszarze organizacji pracy z pewnością spotkamy się z problemami w systemach kadrowo płacowych, których wirus również nie oszczędza. 

Próbą dostosowania się do nowej rzeczywistości jest przyjęcie przez Sejm specustawy, tzw. Tarczy antykryzysowej, mającej na celu przeciwdziałanie szkodom wyrządzonym przez pandemię. Na ocenę rozwiązań i ułatwień dla przedsiębiorców i pracowników przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz wiadomo, że zmiany i wdrożenia obejmą także programy kadrowo-płacowe. Dodatkowa absencja rodzica spowodowana opieką nad dzieckiem do ósmego roku życia, ograniczenia w działalności gospodarczej, odraczanie składek, czy przymusowe przestoje w firmie to jedynie niektóre przykłady problemów, z którym zmierzy się przedsiębiorstwo także w zakresie oprogramowania kadrowo płacowego. Pewni możemy być zatem, że zmiany spowodowane wdrożeniem nowych przepisów są konieczne i staną się częścią użytkowania tego typu systemów.  

Obecnie trudno przewidzieć tempo i zakres wspomnianych zmian. W tym momencie najważniejszą kwestią pozostaje przystosowanie programu kadrowo-płacowego firmy do zaistniałej sytuacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Ze swojej strony zapewniemy, że wszyscy nasi klienci korzystający z systemu enova365, otrzymują wszystkie aktualizacje prawne z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki czemu nie muszą obawiać się wpływu bieżącej sytuacji na możliwość realizacji rozliczeń kadrowo płacowych.  

Więcej szczegółów odnośnie możliwości enova365 dla działów kadr i płac znajdziesz poniżej:
https://milestonedw.pl/hr/enova365hr/